TATRAN GROUP Sp. z o.o. Sp. K.

verified_user
Grunwaldzka 174
33-300 Nowy Sącz, Polska
local_parking
7 miejsc parkingowych
Poproś o informacje

Oferty z TATRAN GROUP Sp. z o.o. Sp. K.

prefabrykowane konstrukcje drewniane

ferujemy projekt, wykonanie, dostawę i montaż wysokiej jakości prefabrykowanych konstrukcji szkieletowych – ścian, stropów, czy też wiązarów dachowych. Rozwiązanie to skraca czas pracy na budowie i znacznie redukuje koszty montażu, uniezależniając prace na budowie od czynników atmosferycznych. Prefabrykowane konstrukcje wykonane są z atestowanego, struganego czterostronnie, suszonego komorowo drewna świerkowego o małym przyroście. Konstrukcja ścian i dachu jest usztywniona płytą MFP/Fermacell i spięta taśm…

Zobacz ofertę
Opublikowane: 17 czerwca 2021 17:21

TATRAN GROUP Sp. z o.o. Sp. K. Informacje o firmie

Ogólne informacje

Jesteśmy firmą budowlaną, która od wielu lat zajmuje się wznoszeniem energooszczędnych i przyjaznych człowiekowi obiektów. Działamy według standardów architektury zrównoważonej, gdzie projektant kreuje przestrzenne i efektywne formy w oparciu o bezpieczne i trwałe rozwiązania konstrukcyjne.

Pracując nad racjonalnym korzystaniem z surowców i materiałów, oszczędnością energii czy też zużycia wody ograniczamy ujemny wpływ na środowisko, a jednocześnie zapewniamy wysoką jakość i komfort użytkowania. Posiadamy obiekty referencyjne w Polsce, Norwegii, Szkocji, Niemczech, Francji i Portugalii. Rzetelnie i terminowo wykonujemy powierzone nam prace. Podchodząc do każdego zlecenia indywidualnie od momentu projektowania aż po odbiór końcowy dbamy zarówno o solidność prefabrykowanych konstrukcji jak i estetykę prac wykończeniowych.

Zajmujemy się wznoszeniem lekkich, prefabrykowanych drewnianych konstrukcji szkieletowych, które są przyjazne człowiekowi i środowisku oraz w zależności od zastosowanego materiału izolacyjnego spełniają normy budynków energooszczędnych lub zeroemisyjnych. Stosujemy wyłącznie atestowane drewno lite, KVH, BSH i inne materiały budowlane, które przy zachowaniu zasad wentylacji i impregnacji tworzą solidną, bezpieczną i trwałą konstrukcję. Oferujemy projekt, wykonanie, dostawę i montaż wysokiej jakości prefabrykowanych konstrukcji szkieletowych – ścian, stropów, czy też wiązarów dachowych. Rozwiązanie to skraca czas pracy na budowie i znacznie redukuje koszty montażu, uniezależniając prace na budowie od czynników atmosferycznych. Prefabrykowane konstrukcje wykonane są z atestowanego, struganego czterostronnie, suszonego komorowo drewna świerkowego o małym przyroście. Konstrukcja ścian i dachu jest usztywniona płytą MFP/Fermacell i spięta taśmami stalowymi. Legary pokryte frezowaną płytą MFP/Fermacell zamontowane są na podkładzie z wełny owczej, która redukuje drgania i likwiduje mostki cieplne. Istnieje możliwość dodatkowego pokrycia ścian zewnętrznych budynku włóknem szklanym na żywicy poliuretanowej lub zastosowania farby termoizolacyjnej z mikrosferami w celu zwiększenia oporu cieplnego (redukcja strat ciepła) oraz wykonania testu kompresji budynku.

Firma oferuje

INNOWACJE W BUDOWNICTWIE- pręty kompozytowe, wzmocnienia strukturalne.

Dostarczamy rozwiązania, które uszlachetniają drewno, kamień, cegłę czy też beton, wydłużają ich wytrzymałość i trwałość, ale też redukują ich ilość w trakcie budowy dając możliwość ponownego wykorzystania.

Dysponujemy technologią wzmocnień strukturalnych opartą na węglowych, szklanych, bazaltowych i aramidowych materiałach kompozytowych, siatkach stalowych, żywicach organicznych i zaprawach nieorganicznych. Wykonujemy ekspertyzy konstrukcyjne. Jako jedni z pierwszych posiadamy oprogramowanie do projektowania z wykorzystaniem różnych materiałów kompozytowych.

Nieustannie pracujemy nad poprawą oporu cieplnego budynków oferując zdrowe, ekonomiczne i innowacyjne materiały termoizolacyjne.

RENOWACJE ZABYTKÓW - konserwacja zabytków.

Profesjonalnie zajmujemy się renowacją zabytków, w tym przede wszystkim pracami konserwatorskimi i impregnacją zabytkowych obiektów architektury drewnianej.

Przygotowując podłoże w taki sposób, żeby nie zaszkodzić obiektowi zabytkowemu pracujemy nad trwałym zahamowaniem czynników destrukcyjnych takich jak owady czy grzyby. Wzmacniamy zniszczone elementy ograniczając ilość ewentualnych rekonstrukcji. Mając na względzie normy biodegradowalności stosujemy sprawdzone i przebadane względem siebie impregnaty.

Dostarczamy kompleksowy i skuteczny system ochrony przeciwpożarowej i biologicznej drewna w różnych wersjach kolorystycznych: bezbarwnej, lazurującej, kryjącej czy też pokrytych farbą wapienną.

Proponowane rozwiązania nie wykazują ujemnego wpływu na środowisko naturalne.

HANDEL - drewno konstrukcyjne, wełna owcza, szkło spienione.

Jesteśmy producentem drewna zabezpieczonego przeciwogniowo, ale też dystrybutorem litego i klejonego atestowanego drewna konstrukcyjnego, drewna profilowanego oraz drewna impregnowanego polimerem furanowym o niebywale trwałej odporności na agresywne czynniki atmosferyczne.

Oferujemy łupany lub szlifowany naturalny kamień - steatyt, który jako jeden z niewielu w przyrodzie najdłużej akumuluje ciepło, chroni i jest w pełni bezpieczny, albowiem nawet będąc mokry nigdy nie jest śliski. Inny surowiec - kamień kwarcowy ma osobliwe właściwości samoregenerujące.

Jako materiał izolacyjny proponujemy naturalną wełnę owczą, która oczyszcza powietrze, ma właściwości dźwiękochłonne, wchłania wilgoć, jest niepalna i neutralizuje szkodliwe związki chemiczne. Do izolacji płyt fundamentowych czy zielonych dachów warto zapoznać się z parametrami ekologicznego szkła piankowego, które jest nienasiąkliwe, niezamarzające, niepalne a przy tym bardzo lekkie.

Wprowadzamy na rynek europejski materiały kompozytowe do zbrojenia betonu takie jak pręty kompozytowe czy siatki kompozytowe z włókna szklanego, które są mocniejsze, lżejsze, oszczędniejsze, nie poddają się korozji czy rozkładowi, nie tracą swoich właściwości przy niskich temperaturach, mają niską przewodność cieplną, są długowieczne, ekologiczne i wygodne ze względów logistycznych.

Prefabrykacja konstrukcji szkieletowych oraz wiązarów dachowych.

Od kilkunastu lat zajmujemy się wznoszeniem lekkich, prefabrykowanych drewnianych konstrukcji szkieletowych, które są przyjazne człowiekowi i środowisku oraz w zależności od zastosowanego materiału izolacyjnego spełniają normy budynków energooszczędnych lub zeroemisyjnych. Stosujemy wyłącznie atestowane drewno lite, KVH, BSH i inne materiały budowlane, które przy zachowaniu zasad wentylacji i impregnacji tworzą solidną, bezpieczną i trwałą konstrukcję. Oferujemy projekt, wykonanie, dostawę i montaż wysokiej jakości prefabrykowanych konstrukcji szkieletowych – ścian, stropów, czy też wiązarów dachowych. Rozwiązanie to skraca czas pracy na budowie i znacznie redukuje koszty montażu, uniezależniając prace na budowie od czynników atmosferycznych. Prefabrykowane konstrukcje wykonane są z atestowanego, struganego czterostronnie, suszonego komorowo drewna świerkowego o małym przyroście. Konstrukcja ścian i dachu jest usztywniona płytą MFP/Fermacell i spięta taśmami stalowymi. Legary pokryte frezowaną płytą MFP/Fermacell zamontowane są na podkładzie z wełny owczej, która redukuje drgania i likwiduje mostki cieplne. Istnieje możliwość dodatkowego pokrycia ścian zewnętrznych budynku włóknem szklanym na żywicy poliuretanowej lub zastosowania farby termoizolacyjnej z mikrosferami w celu zwiększenia oporu cieplnego (redukcja strat ciepła) oraz wykonania testu kompresji budynku.

Ochrona przeciwpożarowa drewna – impregnacja ciśnieniowa.

Drewno ma dość wysoką wytrzymałość mechaniczną, dlatego jest używane do budowy konstrukcji budowlanych. Jest dobrym izolatorem, materiałem dźwiękochłonnym, dość łatwym w obróbce i technice łączenia a jednocześnie wyróżnia się wysoką estetyką wyglądu. Drewno nie modyfikowane ognioochronnie nie jest bezpiecznym materiałem pod względem pożarowym. Najbardziej praktyczną i trwałą metodą wykonania zabezpieczenia przeciwpożarowego jest doprowadzenie drewna do stopnia trudno-zapalności poprzez impregnację ciśnieniową drewna konstrukcyjnego, profilowanego (elewacje, podłogi, tarasy) dla nowych obiektów czy też gontu drewnianego w zabytkowych obiektach architektury drewnianej. Oferujemy pierwszy w Polsce kompletny system przeciwpożarowy spełniający klasę trudnozapalności B-s2, d0, wodorozcieńczalny, nie zawierający boru preparat na bazie soli ognioochronnych, do impregnacji drewna wg normy DIN EN 13501-1 do zabezpieczeń wewnętrznych i zewnętrznych, który jednocześnie w pełni chroni biologicznie powłokę drewna, także przed promieniowaniem UV, nie łuszczy się, nie pęka, izoluje garbniki zawarte w drewnie; zarówno w systemie lazurującym jak i kryjącym.

Hurtowa sprzedaż drewna konstrukcyjnego i profilowanego.

Jesteśmy producentem drewna zabezpieczonego przeciwogniowo, ale też dystrybutorem litego i klejonego atestowanego drewna konstrukcyjnego oraz drewna profilowanego. Budowa chemiczna i struktura budowy drewna wpływa na właściwości fizyczne danego gatunku drewna i jest związana z ciężarem właściwym. W stanie powietrzno-suchym (wilgotność 12%) rozróżnia się grupy drewna: bardzo ciężkie (grab, cis, heban, gatunki egzotyczne), ciężkie (dąb, jesion, orzech), umiarkowanie ciężkie (jałowiec, kasztanowiec, mahoń), lekkie – sosna, świerk, jodła, lipa, cedr), bardzo lekkie (topola, balsa). Oferujemy dostawę drewna konstrukcyjnego BSH, KVH i litego w klasie wizualnej i przemysłowej o wysokich parametrach wytrzymałościowych, drewna profilowanego: deski elewacyjne, deski podłogowe, deski tarasowe, deski strugane czterostronnie, łaty drewniane ze świerku lub modrzewia. Oferowane produkty są wyrobami budowlanymi posiadającymi oznakowanie CE. Istnieje możliwość wykonania dodatkowego zabezpieczenia przeciwogniowego drewna oraz dodatkowej ochrony biologicznej drewna przed czynnikami destrukcyjnymi jak wilgotność, insekty czy też grzyby i pleśnie. Dzięki impregnacji polimerem furanowym technologią Kebony deski elewacyjne czy też deski tarasowe są długowieczne i posiadają niebywale trwałą odporność na agresywne czynniki atmosferyczne.

Wzmocnienia strukturalne – systemy kompozytowe.

Dostarczamy rozwiązania, które uszlachetniają drewno, kamień, cegłę czy też beton, wydłużają ich wytrzymałość i trwałość, ale też redukują ich ilość w trakcie budowy dając możliwość ponownego wykorzystania. Dysponujemy technologią wzmocnień strukturalnych opartą na węglowych, szklanych, bazaltowych i aramidowych materiałach kompozytowych typu włókna, siatki, maty, lamele pręty, kształtowniki, systemy kotwiące, siatkach stalowych ze stali węglowej, ocynkowanej, nierdzewnej, mosiężnej, żywicach organicznych: epoksydowa, winylowa, poliestrowa, poliuretanowa i zaprawach nieorganicznych cementowych, wapiennych czy też pucolany-krzemionki:

System kompozytowy FRP (Fiber Reinforced Polymer – włókna wzmocnione polimerami) dotyczy materiałów złożonych o wysokiej wytrzymałości ciągłych tkanin włókiennych zanurzonych w polimerycznej matrycy – żywicach organicznych.

System kompozytowy FRCM - SRG (Fiber Reinforced Cementious Matrix – włókna wzmocnione zaprawą cementową; Steel Reinforced Grouts – fugi wzmocnione stalą ) stosowane z nieorganicznymi matrycami (jak np. wapno cementowe) do strukturalnego wzmacniania budynków.

Systemy te znajdują zastosowanie głównie w następujących dziedzinach: zwiększanie wytrzymałości w miejscach narażonych na ścinanie, wzmacnianie struktur ulegających odchyleniom pionowym, zmniejszanie odchyleń i pęknięć pod obciążeniem, wzmacnianie ściśniętych struktur, polepszenie struktur w rejonach sejsmicznych bez zwiększania ciężaru, wzmacnianie i scalanie osłabionych i uszkodzonych struktur.

Profile, pręty i siatki kompozytowe z włókna szklanego oraz włókna bazaltowego.

Wprowadzamy na rynek europejski materiały kompozytowe do zbrojenia betonu takie jak pręty kompozytowe czy siatki kompozytowe z włókna szklanego, które są mocniejsze, lżejsze, oszczędniejsze, nie poddają się korozji czy rozkładowi, nie tracą swoich właściwości przy niskich temperaturach, mają niską przewodność cieplną, są długowieczne, ekologiczne i wygodne ze względów logistycznych.

Pręty wykonane są z włókna szklanego oraz żywicy epoksydowej i służą do wzmacniania betonu.

Zbrojenie posiada dwukrotnie wyższą wytrzymałość na zerwanie niż stal i jest pięciokrotnie lżejsze od stali.

Zbrojenie niemetaliczne jest całkowicie odporne na korozję i nie wywołuje niszczenia betonu przez co otulinę wokół pręta zbrojeniowego można w niektórych przypadkach zmniejszyć nawet o 30% co może stanowi znaczną oszczędność projektów.
Poza tym, praktycznie nie zmienia swoich właściwości mechanicznych w agresywnym środowisku pod wpływem kwasów, zasad i soli. Nie traci właściwości przy bardzo niskich temperaturach, praktycznie nie przewodzi ciepła, przepuszcza neutralnie fale radiowe, magnetycznie pasywne. Długowieczne i ekologiczne zbrojenie niemetaliczne zwiększa okres użytkowania konstrukcji nawet trzykrotnie w porównaniu ze zbrojeniem stalowym.

Szkło spienione.

Szkło piankowe - spienione to bardzo nośny, nie nasiąkliwy, nie zamarzający, nie palny, odporny na zewnętrzne warunki atmosferyczne, a nade wszystko bardzo lekki materiał budowlany. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie do izolacji fundamentów, izolacji podłoża, systemów dachowych – zielone tarasy, wyrównywania powierzchni, czy też izolacji instalacji lub zbiorników w gruncie. Pod płytą fundamentową działa jednocześnie jako drenowanie; dzięki swej zamkniętej strukturze zapobiega przenikaniu wilgotności do płyty fundamentowej. Ma nieograniczone możliwości kształtowania terenu. Szkło piankowe w odróżnieniu od innych materiałów nie nasiąknie wodą i nie zmieni swej objętości. W ten sposób nie dochodzi do obciążania konstrukcji. Niska masa objętościowa zapewnia zerową deformację sklepienia. Nadaje się jako wypełnienie i izolacja przestrzeni między-sufitowych przy rekonstrukcjach budynków zabytkowych. Jest ekologiczne i ponownie można poddać go recyklingowi.

Renowacja zabytków.

Profesjonalnie zajmujemy się renowacją zabytków, w tym przede wszystkim pracami konserwatorskimi i impregnacją zabytkowych obiektów architektury drewnianej. Przygotowując podłoże w taki sposób, żeby nie zaszkodzić obiektowi zabytkowemu pracujemy nad trwałym zahamowaniem czynników destrukcyjnych takich jak owady czy grzyby. Wzmacniamy zniszczone elementy ograniczając ilość ewentualnych rekonstrukcji. Mając na względzie normy biodegradowalności stosujemy sprawdzone i przebadane względem siebie impregnaty. Dostarczamy kompleksowy i skuteczny system ochrony przeciwpożarowej i biologicznej drewna w różnych wersjach kolorystycznych: bezbarwnej, lazurującej, kryjącej czy też pokrytych farbą wapienną. Proponowane rozwiązania nie wykazują ujemnego wpływu na środowisko naturalne.

Naturalna izolacja z wełny owczej.

Jako materiał izolacyjny proponujemy naturalną wełnę owczą, która oczyszcza powietrze, ma właściwości dźwiękochłonne, wchłania wilgoć, jest niepalna i neutralizuje szkodliwe związki chemiczne.

Cechuje ją wysoka higroskopijność – wchłania wilgoć i oddaje ją przy zmianie wilgotności bez utraty parametrów izolacyjnych. Ze względu na szkodliwy wpływ na człowieka w wielu krajach zabronione jest stosowanie od wewnątrz materiałów opartych na poliuretanie. Wełna owcza jest idealnym materiałem do uszczelniania stolarki otworowej jako zamiennik dla piany montażowej PU.

Budownictwo pasywne zeroemisyjne.

Jesteśmy firmą budowlaną, która od wielu lat zajmuje się wznoszeniem energooszczędnych, pasywnych i przyjaznych człowiekowi obiektów. Działamy według standardów architektury zrównoważonej, gdzie projektant kreuje przestrzenne i efektywne formy w oparciu o bezpieczne i trwałe rozwiązania konstrukcyjne.Pracując nad racjonalnym korzystaniem z surowców i materiałów, oszczędnością energii czy też zużycia wody ograniczamy ujemny wpływ na środowisko, a jednocześnie zapewniamy wysoką jakość i komfort użytkowania. W oparciu o założenia poprawy współczynnika oporu cieplnego przy jednoczesnym uzyskaniu dodatniego bilansu energetycznego propagujemy ideę budownictwa zeroemisyjnego. Proponowane standardy zakładają dostarczenie klientom częściowych systemów lub obiektów bezpiecznych dla zdrowia i środowiska, o niskich kosztach utrzymania, przy zachowaniu umiarkowanych początkowych nakładów inwestycji.

Standard ZEBE - ZDROWY, ENERGETYCZNY, BEZPIECZNY, EKONOMICZNY.

Firma poszukuje

Szukasz pracy?
Jeśli nie boisz się wyzwań, chciałabyś / chciałbyś porządkować przestrzeń, wspierać ochronę środowiska naturalnego i pracować w naszym zespole

WYŚLIJ CV na adres: rekrutacja@tatran.pl

Are you looking for work?
If you are not afraid of challenges and would like to work as a local representative, support environmental protection and work in our team,

SEND your CV to: rekrutacja@tatran.pl

Hľadáš prácu?
Ak sa nebojíš výziev, chcela by si/ chcel by si zariaďovať priestor , podporovať ochranu životného prostredia a pracovať v našom tíme,

POŠLI CV na adresu: rekrutacja@tatran.pl

Grunwaldzka 174 Nowy Sącz

Godziny otwarcia
Poniedziałek:
07:00 - 16:00
Wtorek:
07:00 - 16:00
Środa:
07:00 - 16:00
Czwartek:
07:00 - 16:00
Piątek:
07:00 - 16:00
Parking
Firma posiada parking o pojemności ok. 7 miejsc
Numery telefonów
Strony
http://www.tatran.pl Opis: wersja PL
http://e-tatran.pl Opis: sklep internetowy
http://tatran-group.sk Opis: wersja SK
Konta społecznościowe
facebook linkedin twitter instagram pinterest youtube
Rok założenia
2019
Forma aktywności
Import, Export, Hurt, Detal, Usługi, Produkcja, Usługi dla biznesu
Forma prawna
Spółka komandytowa
NIP
7343569849
KRS
0000779890
Regon
382973086
Kategorie
Budowa domów Budowa domów modułowych Budowa domów na zamówienie Inżynier o specjalności wytrzymałość konstrukcji Sklep z materiałami izolacyjnymi Wykonawca izolacji Renowacje budynków Usługi remontowo-budowlane
Słowa kluczowe
W zgodzie z naturą, pasywne domy szkieletowe z atestowanego drewna, naturalna izolacja zdrową wełną owczą, wzmocnienia strukturalne materiałami kompozytowymi, renowacja i konserwacja zabytków. In harmony with the nature, passive frame wood houses made of certified wood, natural insulation by healthy sheep's wool, structural reinforcement with composite materials, renovation & conservation of monuments. V súlade s prírodou, pasívne rámove domy vyrobene s certifikovaného dreva, prírodná izolácia zdrava ovča vlna, ukonštrukčné vystuženie kompozitnými materiálmi, obnova a konzervácia pamiatok.

TATRAN GROUP Sp. z o.o. Sp. K. Opinie i oceny

Jak oceniasz tę firmę?

Pracownicy

  • Jarosław Małek Produkcja Prezes phone +48500450670contact_mail jaroslaw.malek@tatran.pl
  • Krzysztof Ćwiertniewicz Logistyka Menedżer phone +48664915920contact_mail krzysztof.cwiertniewicz@tatran.pl